Category Archives: Aktualności

Home / Archive by category "Aktualności"

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu

i wszystkim Pracownikom szkoły wszelkiej pomyślności, odpoczynku i słonecznych wakacji.

Wam Drodzy Uczniowie życzymy wielkiej przygody, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu. Obyście w kolejnym roku szkolnym wrócili z zapasem sił,gotowi do podjęcia nowych zadań.

Absolwentom gratulujemy ukończenia gimnazjum i życzymy dużo szcęścia oraz satysfakcji w realizowaniu swoich marzeń i pragnień.

Życzymy szczęśliwej drogi ku dorosłości, uśmiechu losu, spełnienia najskrytszych marzeń i udanego wakacyjnego wypoczynku.

                                                                                                                                                                                                 Dyrekcja

                                                                                                                                                                                                   Szkoły Podstawowej

im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty

                                                                                                                                                                                                    w Modlnej

Przedstawienie profilaktyczne

W dniu 18 czerwca 2018 roku odbyło się przedstawienie profilaktyczne dla klas I-III Szkoły Podstawowej. Spektakl poruszał tematy tj. umiejętność przepraszania i proszenia o pomoc, spędzanie czasu bez multimediów oraz radzenia sobie z przykrymi emocjami. Podczas przedstawienia uczniowie rozpoznawali i nazywali emocje, a także podawali przykłady zachowań konstruktywnych. read more…

„Jak nie czytam, jak czytam”

W ramach III edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. „Jak nie czytam, jak czytam” w piątek 08.06.2018 r. o godz. 10:00 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Modlnej zebrani na boisku szkolnym czytali przyniesione przez siebie książki. Głównym celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo oraz zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. read more…

Szkolny Konkurs Ortograficzny pt. „Mistrz Ortografii”

29 maja 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego w naszej szkole. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z klasy II i III szkoły podstawowej, którzy mieli za zadanie napisać dyktando i rozwiązać zadania pełne „pułapek” ortograficznych. Celem konkursu było motywowanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim, rozwijanie uzdolnień uczniów oraz wyłonienie „Mistrza Ortografii”.

Zwycięzcy:read more…

VI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt.: „Wiersze Barbary Kaszyńskiej”

Konkurs adresowany był do uczniów z klas I-III szkół podstawowych naszej gminy. Uczniowie wybierali jeden spośród 13, wybranych przez organizatorów wierszy Barbary Kaszyńskiej. W pierwszym etapie konkursu komisje w każdej szkole wybierały jednego reprezentanta z każdej klasy. Drugi etap konkursu odbył się 23 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Modlnej. Wzięło w nim udział 12 reprezentantów wszystkich szkół naszej gminy, którzy zostali wyłonieni w pierwszym etapie.read more…

Szkolna akcja czytelnicza pt. „Lokomotywa” Juliana Tuwima

W dniu 25.04.2018 r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zorganizowana została akcja czytelnicza dla uczniów klas I – II szkoły podstawowej przez panią Darię Chmielecką i panią Dorotę Majchrzak. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci.

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich rozpoczęto od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką pracę przedstawiającą lokomotywę z wiersza Juliana Tuwima. read more…

„SLEEVEFACE – NIEKONWENCJONALNY PORTRET KSIĄŻKI”

„SLEEVEFACE – NIEKONWENCJONALNY PORTRET KSIĄŻKI”

Powiatowa akcja czytelnicza pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza

W dniu 16.04.2018 r. odbył się uroczysty finał powiatowej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Obejmował otwarcie wystawy prac uczniów w Parku Kulturowym „Miasto Tkaczy” w Zgierzu oraz ogłoszenie wyników drugiego etapu konkursu na „niekonwencjonalny portret książki”, czyli fotografię w formie sleeveface. Akcja zorganizowana została z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi – Filię w Zgierzu oraz wybrane szkoły z terenu miasta Zgierza i powiatu zgierskiego. W akcję zaangażowała się również nasza szkoła. Prace konkursowe przygotowały: Martyna Tracz i Wiktoria Walczak z klasy VII szkoły podstawowej oraz Julia Miller z klasy II gimnazjum.

Każdy uczestnik akcji otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Dorota Majchrzak

 

Zielona Szkoła: Jastrzębia Góra

Udział naszego ucznia w wojewódzkim finale konkursu OTWP

23 kwietnia uczeń  naszej szkoły Wiktor Derlecki brał udział w wojewódzkim finale konkursu OTWP – 2018. Ten etap turnieju wiedzy pożarniczej odbywał się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. A. Frycza w Wolborzu. Uczestniczyło w nim 22 laureatów powiatowych zmagań w kategorii gimnazjalnej.  Ostatecznie Wiktor zakończył udział w konkursie na 12 miejscu w województwie.

Łukasz Oterski

„My dla Niepodległej”

Radosne majowe  święta uczciliśmy na trzy sposoby:
1. Bieg dla Niepodległej.
2. Żywa flaga stworzona z uczniów  ubranych w białe i czerwone koszulki.
3. Poczęstunek z przygotowanych przez uczniów każdej klasy biało- czerwonych potraw.
Wszystkie te działania wpisujemy w szkolne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach projektu „My dla Niepodległej”.
Marzena Olczak