Category Archives: Aktualności

Home / Archive by category "Aktualności"

Nietypowa lekcja historii – Powstanie styczniowe w naszym regionie.

6 marca uczniowie klas III gimnazjum i VII uczestniczyli w nietypowej lekcji historii, zgodnej z realizowanym programem nauczania – Powstanie styczniowe w naszym regionie.
Nie dość, że lekcja została zrealizowana w oparciu o artykuły lokalnych pasjonatów historii Pawła Górnego i Stefana Rosiaka oraz obrazy  Pawła Jaszczaka i Aleksego Matczaka, to w rolę nauczycielki wcieliła się uczennica II klasy technikum ekonomicznego Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie. Koordynatorką tego projektu była nauczycielka historii w tamtejszej szkole p. Małgorzata Kozak- Bajor.
Dziękujemy za ciekawą lekcję historii naszej małej ojczyzny.

I miejsce naszych uczniów w XXI Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Ozorków

W dniu 23.02.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu odbył się XXI Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Ozorków pod patronatem Wójta Gminy Ozorków. Tematem wiodącym było 100 – lecie Niepodległości Polski. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce. Wykazali się wyjątkową wrażliwością i talentem, powodując wiele emocji wśród oglądających. Na scenie mogliśmy oglądać: Weronikę Maszorek, Wiktorię Walczak, Darię Chrzanowską, Jasminę Kaźmierczak, Monikę Sieradzką, Wiktora Derleckiego, Wojciecha Sobczaka, Natalię Szymczak, Zuzannę Domańską, Dawida Granosika, Aleksandrę Kluska, Weronikę Barylak, Michała Graczyka. Nauczycielami, którzy przygotowali uczniów do występu były: p. Marzenna Rybak – nauczyciel języka polskiego oraz p. Joanna Banacka – nauczyciel muzyki.

Z wielką dumą gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Sadecka

Targi edukacyjne w Parzęczewie

Dnia 20 lutego 2018 roku uczniowie klasy III gimnazjum brali udział w Targach Edukacyjnych FORUM, które odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Parzęczewie. W targach uczestniczyło 17 szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, które przedstawiły swoją ofertę edukacyjną na najbliższy rok szkolny. W czasie około dwóch godzin nasi gimnazjaliści mieli możliwość uzyskać informacje na temat zasad rekrutacji, proponowanych profili zawodowych, otrzymać ulotki o szkołach, a także porozmawiać z ich przedstawicielami. Był to pierwszy krok w kierunku świadomego wyboru przyszłej drogi kształcenia.

Łukasz Oterski

 

Ferie w szkole – Podsumowanie

Ferie w szkole
W pierwszym tygodniu ferii zimowych 29.02.2018r. – 02.02.2018r. w naszej szkole odbywały się warsztaty plastyczne pt. „Twórcze dłonie”, prowadzone przez Panią Annę Piserę. Celem zajęć było doskonalenie sprawności manualnej, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie wrażliwości estetycznej, samodzielności oraz zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi i niestandardowymi materiałami. Uczennice stworzyły m.in.: papierowe baletnice, wesołe żaby wykonywane metodą orgiami, łapacze snów, domowe niezbędniki, obrazy niespodzianki z wykorzystaniem farby zdrapki oraz piankolinę, której przygotowanie wywołało najwięcej radości. W tym samym terminie prowadzone były także zajęcia sportowo – rekreacyjne prowadzone przez Pana Przemysława Bieniasa. Celem zajęć było aktywne, ale przede wszystkim atrakcyjne spędzenie zimowej przerwy w szkole. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych, doskonalili technikę gry w piłkę nożną, koszykową i siatkową. Rozgrywali małe turnieje miedzy drużynami. Zabawa była wspaniała, a rywalizacja zacięta.

Nowa strona internetowa szkoły

Nowa strona internetowa szkoły
Witamy na nowej stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Modlnej. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany spełnią oczekiwania, a strona stanie się ważnym narzędziem promocji szkoły i rzetelnym źródłem informacji. Informujemy, że prace nad stroną wciąż trwają, w związku z czym informacje mogą być jeszcze niekompletne. Wierzymy, że układ wpisów i treści przypadną wszystkim do gustu.

Bezpieczne ferie, bezpieczna zima

Zajęcia feryjne – zapraszamy

Zajęcia feryjne - zapraszamy
W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dniach 29.02.2018r. – 02.02.2018r. w godzinach 9.00 – 11.00, w naszej szkole odbywać się będą warsztaty plastyczne „Twórcze dłonie”prowadzone przez panią Annę Piserę oraz zajęcia sportowe prowadzone przez pana Przemysława Bieniasa. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Dowóz i odwóz we własnym zakresie.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy
BAL KARNAWAŁOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MODLNEJ W środowe przedpołudnie, 24 stycznia odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. W tym dniu barwnie przystrojona sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, motylków, pszczółek i innych barwnych zwierzątek i innych postaci z bajek. Nie zabrakło także batmanów, spidermanów czy superbohaterów. Zabawę poprowadziła firma Świat Przygód. Przygotowany program był bogaty w zabawy i konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Atmosfera podczas zabaw była fantastyczna. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany.

Kontakt

Kontakt
Szkoła Podstawowa im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty

Modlna 29, 95-035 Ozorków

tel. 42 710 13 86

email: spmodlna@ug-ozorkow.pl