Menu Zamknij

Koło Małych Informatyków – grupa III – X

Ze względu na wprowadzony stan epidemii, zajęcia Koła Małych Informatyków w ramach projektu „Laboratorium kompetencji w Szkole Podstawowej im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Modlnej” prowadzone są w formie zdalnej, poprzez wysyłanie wiadomości email. Zajęcia prowadzone są także na platformie Teams. Na zajęciach uczniowie rozwijają swoje zainteresowania technologią informatyczną, poznają różne aplikacje i strony z różnego rodzaju programami do tworzenia np. komiksów – https://www.makebeliefscomix.com/. Kreatywnie wykorzystują możliwości, jakie dają nowoczesne technologie, projektując zaproszenia, plakaty, logo, prezentacje itp. Do projektowania korzystamy z internetowego narzędzia umożliwiającego tworzenie projektów graficznych  – Canva – https://www.canva.com/login. Witryna zawiera bibliotekę, w której zostają udostępniane obrazy, grafiki i fonty. Program online posiada filtry domyślne oraz zaawansowane funkcje edycyjne. Canva, pozwala na korzystanie z gotowych szablonów oraz tworzenie projektów, tj. okładki książek, prezentacji czy zaproszeń od podstaw.

Do nauki programowania wykorzystujemy narzędzie ze strony studio.code.org. Na tym serwisie można poszerzyć wiedzę w zakresie programowania i zacząć swoją przygodę z programowaniem. Nauka programowania z użyciem tego narzędzia polega na tworzeniu prostych programów, np. rozwiązywania zadań z matematyki czy zabawy w tworzenie grafiki.

Justyna Pawlak


 

 


 

 


 

Zadanie 5

Kliknij w link: https://www.sp-studio.de/ i stwórz swojego awatara. Pracę zapisz na swoim komputerze i prześlij na adres justypaw5@wp.pl

Życzę dobrej zabawy i czekam na wasze awatary.

awatar wykonany przez ucznia

Kolejne zadanie:

Wejdź na https://www.canva.com/, zarejestruj się, jeżeli nie masz konta. Z menu UTWÓRZ PROJEKT wybierz WŁASNE LOGO. Zaprojektuj je korzystając z dostępnych narzędzi, pobierz i prześlij na mój email: justypaw5@wp.pl

logo wykonane przez ucznia
logo wykonane przez ucznia

Dalszy ciąg zadań projektowych – Koło Małych Informatyków

Skróty klawiaturowe

Kliknij w link https://learningapps.org/watch?v=pfb0nz6ec20 i wykonaj zadanie. Zadanie polega na połączenie w pary skrótów klawiaturowych z ich znaczeniami. Wykonaj zrzut ekranu ukończonemu właściwie zadaniu i prześlij na e mail.

Życzę dobrej zabawy.