Menu Zamknij

Koło Małych Informatyków – grupa III – X

Ze względu na wprowadzony stan epidemii, zajęcia Koła Małych Informatyków w ramach projektu „Laboratorium kompetencji w Szkole Podstawowej im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Modlnej” prowadzone są w formie zdalnej, poprzez wysyłanie wiadomości email. Zajęcia prowadzone są także na platformie Teams. Na zajęciach uczniowie rozwijają swoje zainteresowania technologią informatyczną, poznają różne aplikacje i strony z różnego rodzaju programami do tworzenia np. komiksów – https://www.makebeliefscomix.com/. Kreatywnie wykorzystują możliwości, jakie dają nowoczesne technologie, projektując zaproszenia, plakaty, logo, prezentacje itp. Do projektowania korzystamy z internetowego narzędzia umożliwiającego tworzenie projektów graficznych  – Canva – https://www.canva.com/login. Witryna zawiera bibliotekę, w której zostają udostępniane obrazy, grafiki i fonty. Program online posiada filtry domyślne oraz zaawansowane funkcje edycyjne. Canva, pozwala na korzystanie z gotowych szablonów oraz tworzenie projektów, tj. okładki książek, prezentacji czy zaproszeń od podstaw.

Do nauki programowania wykorzystujemy narzędzie ze strony studio.code.org. Na tym serwisie można poszerzyć wiedzę w zakresie programowania i zacząć swoją przygodę z programowaniem. Nauka programowania z użyciem tego narzędzia polega na tworzeniu prostych programów, np. rozwiązywania zadań z matematyki czy zabawy w tworzenie grafiki.

Justyna Pawlak


 

 


 

 


 

Zadanie 5

Kliknij w link: https://www.sp-studio.de/ i stwórz swojego awatara. Pracę zapisz na swoim komputerze i prześlij na adres justypaw5@wp.pl

Życzę dobrej zabawy i czekam na wasze awatary.

awatar wykonany przez ucznia

Kolejne zadanie:

Wejdź na https://www.canva.com/, zarejestruj się, jeżeli nie masz konta. Z menu UTWÓRZ PROJEKT wybierz WŁASNE LOGO. Zaprojektuj je korzystając z dostępnych narzędzi, pobierz i prześlij na mój email: justypaw5@wp.pl

logo wykonane przez ucznia
logo wykonane przez ucznia

Dalszy ciąg zadań projektowych – Koło Małych Informatyków

Skróty klawiaturowe

Kliknij w link https://learningapps.org/watch?v=pfb0nz6ec20 i wykonaj zadanie. Zadanie polega na połączenie w pary skrótów klawiaturowych z ich znaczeniami. Wykonaj zrzut ekranu ukończonemu właściwie zadaniu i prześlij na e mail.

Życzę dobrej zabawy.Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status