Menu Zamknij

Zespół Folklorystyczny

Zespół Folklorystyczny Szkoły Podstawowej w Modlnej

działający przy

Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu

rok szkolny 2018/2019

Do Zespół Folklorystycznego należą uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Modlnej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je instruktor tańca pan Mariusz Wolski. Opiekunem zespołu jest nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Hanna Stefaniak. Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań muzyką i tańcem, zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu, rozwój koordynacji i sprawności ruchowej, wdrażanie do efektywnego i kulturalnego spędzania czasu. Podczas zajęć uczniowie poznają podstawowe kroki tańców narodowych, wybrane tańce ludowe i związane z nimi tradycje i zwyczaje.


VI Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej Ujazd 2018

W dniu 17 listopada 2018 r. w Gminnej Hali Sportowej w Ujeździe odbył się VI Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej. Organizatorem turnieju był DZPiT Niewiadów, Szkoła Podstawowa w Niewiadowie i GOK w Ujeździe, a patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Tomaszowski i Wójt Gminy Ujazd. Kierownikiem turnieju był pan Mariusz Wolski.

Pośród ok. 100 par, które wzięły udział w turnieju, znalazło się dziesięć par z Zespołu Folklorystycznego Szkoły Podstawowej w Modlnej, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu. Wszystkie nasze pary pięknie zaprezentowały taneczne umiejętności, podlegające ocenie sędziowskiej tj. technikę i muzykalność, styl i charakter tańca i ogólny wyraz artystyczny, prezentując się w polce i krakowiaku, w trzech kategoriach wiekowych.

I kategoria wiekowa

Klaudia Łebedowska i Szymon Bartczak – II miejsce

Marysia Jagodzińska i Sebastian Majewski – III miejsce

Maja Derlecka i Szymon Barylski – III miejsce

Martyna Wacławiak i Fabian Frątczak – III miejsce

II kategoria wiekowa

Maria Sadecka i Kacper Frątczak – ćwierćfinał

Karina Browarska i Rogalski Piotr – eliminacje

Zuzanna Dobrzelewska i Cezary Klauze – eliminacje

Maria Wiktorowska i Jakub Wacławiak – eliminacje

III kategoria wiekowa

Julia Zarębska i Filip Malek – półfinał, miejsce IX

Wiktoria Sobczak i Oliwier Błachowicz – finał, VII miejsce

Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, pamiątkowymi statuetkami i upominkami. Wszystkim parom serdecznie gratulujemy.

Gratulacje składany również panu Mariuszowi Wolskiemu, naszemu instruktorowi tańca, który podczas Turnieju w Ujeździe uzyskał tytuł sędziego eksperta Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Oto nasi uczniowie na fotografii.